CZ
Hledat

Tereza Jandová s Jakubem Kociánem mají zlato ze závodu smíšených dvojic!

Další medaile pro český biatlon ze Zimních světových univerzitních her v Lake Placid.

Po bronzu biatlonistky Terezy Jandové z individuálního závodu na 12,5 km se sbírka medailí univerzitních sportovců rozrostla o kov nejcennější, který vybojovali Tereza Jandová a Jakub Kocián v závodě smíšených dvojic.

Druhou zlatou medaili pro českou výpravu v Americe získali čeští biatlonisté po skvělém výkonu na trati i na střelnici! Český pár startoval s číslem 1 a prvenství si držel od prvního úseku. Na osmi položkách došlo na dobíjení pouze třikrát a cílovou pásku protnul Jakub Kocián s českou vlajkou v ruce v čase 37:25,3. Na druhém místě dojela dvojice Pauline Machut a Axel Garnier z Francie s časem 38:02,8 a třetí příčku obsadil ukrajinský pár Yuliia Horodna a Stepan Kinash za čas 38:07,2. Celkové výsledky závodu smíšených dvojic naleznete zde.

Juniorská reprezentantka Tereza Jandová je studentkou Masarykovy univerzity a vedle soupeřek a náročných tratí bojuje také s nemocí diabetes. Jakub Kocián, který nyní působí i jako masér u týmu v IBU Cupu, studuje na České zemědělské univerzitě v Praze. Tyto bližší informace uvedl o našich reprezentantech web Českého biatlonu.

Současně web doplňuje také rozhovory. Tereza Jandová hodnotila výkon a vysekla poklonu servisu: „Za sebe mohu říci, že to bylo těžší, než jsem si myslela. Pomohly nám dvě věci. Zvládli jsme opravdu dobře střelbu a k tomu jsme měli super lyže. Klukům ze servisu moc děkujeme. Všechno se sešlo a jsme moc spokojení.“ Vedoucí biatlonové výpravy Michal Žák doplnil: „Vyšlo to! Takhle nějak si to člověk představuje. Úkol zněl jasně, jet a střílet s čistou hlavou, nenechat se strhnout okolím, což oba splnili na jedničku. Vsadili jsme se Zdeňkem Vítkem na střeleckou jistotu. Terka i Kuba se v trénincích i individuálním závodě prezentovali jako stabilní a velmi přesní střelci. Volba tak byla jasná. Oba tyto předpoklady naplnili. Klobouk dolů před jejich jistým výkonem na střelnici i výbornou jízdou na trati. Poděkování patří také klukům ze servisu, kteří tady odvádějí vynikající práci.“

Program univerzitních biatlonistů je nabitý a pokračuje hned zítra. Ve večerních hodinách našeho času se můžeme těšit na sprint mužů na 10 km a žen na 7,5 km.

Z ostatních soutěží přibyla do české sbírky ještě další bronzová medaile, kterou získal Jan Zabystřan v alpské kombinaci. V tuto chvíli je česká výprava na třetím místě v počtu získaných medailí (2x zlato, 1x stříbro a 2x bronz).