CZ
Hledat

Tereza Jandová přidala do své sbírky třetí medaili, tentokrát již druhou bronzovou

Ve sprintu nestačila pouze na vítěznou Polku a stříbrnou Kanaďanku.

Ve středu se v americkém olympijském středisku Lake Placid jely v biatlonovém středisku závody ve sprintu. Muže čekal okruh o délce 10 km, ženy čekala kratší trať 7,5 km.

Na start ženského závodu se postavily čtyři české reprezentantky – Kristýna Otcovská, Tereza Jandová, Lenka Bártová a Veronika Novotná. Nejlépe si vedla nejúspěšnější česká biatlonistka těchto her a studentka Masarykovy univerzity, Tereza Jandová, která ve třetím startu na 31. Světových zimních univerzitních hrách, získala svou třetí medaili!

Na trati 7,5 km si Tereza Jandová dojela pro třetí příčku a bronzovou medaili v čase 25:01,3. Nestačila bohužel na druhou Shilo Rousseau z Kanady (24:41,2) a vítězku Annu Nedza-Kubiniec z Polska (24:17,1). Do první desítky výsledkové listiny se na šestém místě zapsala Kristýna Otcovská (Univerzita Karlova) a desátá skončila Veronika Novotná (Masarykova univerzita). Osmnáctou příčku obsadila Lenka Bártová (Masarykova univerzita). Kompletní výsledky žen naleznete zde.

Svůj výkon okomentovala Tereza Jandová také pro web Českého biatlonu: „Bylo to ve sprintu drama do posledních metrů. Nakonec rozhodly desetiny sekundy v můj prospěch. Mám opravdu velkou radost. Určitě ale ve čtvrtek nenastoupím do stíhačky. Už mě zase chytají moje bolavé holeně. Nechci, aby se to nějak rozjelo, protože sezóna bude ještě dlouhá. Věřím, že budu v pohodě na hromaďák a tam zabojuju o co nejlepší výsledek. Třeba stříbro ještě nemám…“

Mezi muži na trati dlouhé 10 km doběhl nejlépe Josef Kabrda, student Masarykovy univerzity, na deváté příčce v čase 28:47,1 a odstupem 55,6 s na prvního Kazachstánce Turlubekova. Další výsledky našich biatlonistů už se do první desítky nevešly. Jakub Kocián (Česká zemědělská univerzita v Praze) skončil třináctý, 15. místo získal Luděk Abrahám (České vysoké učení technické v Praze) a dvacátý doběhl Michal Zaoral (Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava). Výsledky mužů jsou k dispozici na tomto odkazu.

Vedoucí biatlonového týmu Michal Žák přiblížil v komentáři svůj pohled na závod ve sprintu: „Závodní podmínky dnes nebyly úplně ideální, byly však regulérní pro všechny závodníky. Oproti předchozím dnům přišla lehká obleva, mrholilo a slabě pofukoval vítr. Velkou radost nám udělala Terka Jandová ziskem další medaile. U kluků i u holek jsou v součtu výsledky dobré. Jen se u mnohých nesešla potřebná přesnost střelby s rychlým během, který opět podpořil servis skvěle připravenými lyžemi. Běžecky dnes předvedli kluci i holky velmi kvalitní výkony, což potvrzují analýzy. Na čtvrtek je tedy jasný cíl, a to stabilizovat střelbu a prodrat se startovním polem co nejvýše. Mohu potvrdit, že stíhačku nepoběží Terka Jandová. Po nabitém programu v kombinaci s těžkými podmínkami na trati se začaly ozývat její problémy s holeněmi. Neradi bychom ji obětovali v boji o další medaili na úkor zdraví. Věříme, že Terka bude připravená na hromadný závod.“

Hned následující den čeká naše biatlonisty stíhačka a v sobotu je na programu poslední závod s hromadným startem.

Čeští akademičtí sportovci sbírají medaile i v jiných disciplínách a jejich celkový počet už je nyní na osmi (3x zlato, 1x stříbro, 4x bronz). Veronika Antošová získala bronz v rychlobruslení na trati 1500 m a sjezdař Jan Zabystřan exceloval v obřím slalomu a obdržel tak již svou druhou zlatou medaili na těchto hrách.