CZ
Hledat

Akademický šampionát v ROB hostila Lipůvka a její okolí

Na závodníky tradičně čekaly dva závody.

Víkend 17. – 18.  září se v Lipůvce na Blanensku a jejím blízkém okolí nesl ve znamení akademického mistrovství v radiovém orientačním běhu. Závodilo se v mistrovských i nemistrovských (open) kategoriích M a D na klasických tratích 144 MHz a 3,5 MHz. Na zvládnutí tratí měli závodníci časový limit 130 minut, a zatímco v kategorii D (ženy) měly na trati 5 kontrol, kategorie M (muži) probíhala 6 kontrolami.

Sobota patřila závodu 144 MHz. Akademickou mistryní ČR se stala Anna Sobotková (VŠE Praha) s časem 48:38 min. Stříbro si za závodu odnesla Barbora Matoušková (MU Brno) a bronzovou medailistkou byla Tatiana Ovchinikova (MENDELU Brno). Nemistrovský závod ovládla Lucie Matulová (VUT Brno).

Závod mužů ovládl a titul akademického mistra získal Martin Kinc (VUT Brno). Na stupních vítězů jej doplnili Ondřej Šimáček (ČVUT Praha) na druhém a Martin Šimáček (ČVUT Praha) na třetím místě. V nemistrovském závodě se z vítězství radoval Pavel Mokrý (VUT Brno).

V neděli na závodníky čekal závod 3,5 MHz. Tituly akademických mistrů vybojovali Tatiana Ovchinikova a Ondřej Šimáček. Stříbrné medaile si na krk mohli po závodě pověsit Anna Sobotková a Libor Černocký (VUT Brno). Bronzovými medailisty akademického šampionátu se stali Barbora Matoušková a Pavel Kolský (ČVUT Praha). Kategorii open ovládli stejně jako v sobotu Lucie Matulová a Pavel Mokrý.

Kompletní výsledky z letošního akademického mistrovství v radiovém orientačním běhu naleznete vpravo.