CZ
Hledat

Akademici bojovali o mistrovské tituly v letním biatlonu

V Novém Městě na Moravě se představilo 32 vysokoškoláků.

V rámci 1. kola Českého poháru v letním biatlonu se tradičně uskutečnilo také Akademické mistrovství ČR v letním biatlonu 2024. Do Nového Města na Moravě přijelo soutěžit celkem 32 závodníků z řad vysokoškoláků (17 mužů a 15 žen) ze 14 vysokých škol napříč Českou republikou. Čekaly na ně dva závody, a to vytrvalostní závod a sprint.

Jako první se závodníci a závodnice utkali ve vytrvalostním závodě. Mezi ženami zvítězila Eliška Fiedlerová (UK) před dvojicí studentek z VŠCHT Praha Nikolou Hatovou, která brala stříbro, a Anežkou Hendrychovou na bronzové pozici. Mezi muži byl nejrychleji v cíli Jan Fiala (MU). Na druhém místě doběhl další ze studentů brněnské MU Jáchym Hojný a na stupně vítězů si pro bronz došel Josef Zátka (UK).

V neděli čekal na účastníky akademického šampionátu závod ve sprintu. Nejrychlejší ženou byla Tereza Schejbalová (UK), stříbro vybojovala Zuzana Wolfová (VŠCHT Praha) a bronz ke stříbru z vytrvalostního závodu přidala Nikola Hatová. Po stříbru z vytrvalostního závodu přidal do své sbírky Jáchym Hojný zlato ze sprintu. Nestačili na něj ani Lukáš Majer (UJEP), který si doběh pro stříbro a ani vítěz sobotního závodu Jan Fiala.

Kompletní výsledky AM ČR v letním biatlonu 2024 jsou k dispozici v ke stažení v pravém sloupci.