11.4.2012 VŠ liga v zimním biatlonu - V uplynulé sezóně 2011/2012 byla hodnocena účast členů vysokoškolských klubů ČAATS na jednotlivých kolech Českého poháru Českého svazu biatlonu. Vysokoškolské ligy se zúčastnilo 33 studentů z 11 vysokých škol. Do konečného žebříčku byly započítány výsledky z 5 závodů. Vzhledem k zájmu studentů počítáme i v další sezóně s jejím opakováním. Umístění na žebříčku bude jedním z kritérií pro zařazení do přípravy a následně k účasti univerzitní reprezentace v biatlonu na ZSU 2013 v Trentinu /ITA/.
29.3.2012 Ve dnech 16. - 17. března 2012 se konalo ve slovinském Mariboru 13. zasedání Evropské asociace univerzitního sportu (EUSA - European University Sports Association/. Toto zasedání zvolilo na další čtyřleté období nové vedení EUSA. Česká republika byla zastoupena generálním sekretářem ČAUS p. Václavem Šambergerem a členkou výkonného výboru ČAUS Ivanou Ertlovou, která obdržela mandát České asociace univerzitního sportu a kandidovala do Exekutivy EUSA. Volební výsledek byl pro český univerzitní sport více než uspokojivý a odpovídá pozici ČAUS v rámci 42 členských států EUSA. Ivana Ertlová dosáhla druhý nejvyšší počet volebních hlasů, tj. 28 a stala se tak členkou nejvyššího ogánu evropského univerzitního sportu. V rámci programu byl Ivanou Ertlovou představen projekt "Univerzitního maratónu", který je součástí Pražského mezinárodního maratónu, pořádaného každoročně v květnu. Univerzitní maratón je určen pro čtyřčlenné štafety, kterých se v roce 2011 zúčastnilo 41, což bylo třikrát více, než v r. 2010. Očekáváme, že i v letošním roce se počet maratónských štafet výrazně zvýší. Již v této době jsou mimo štafet českých vysokých škol, přihlášeny týmy z Oxford University, Singapuru a další týmy studujících VŠ v rámci programu Erasmus. 16. září se připravuje v rámci půlmaratonu v Ústí nad Labem 1. Akademické mistrovství ČR - "Univerzitní půlmaratón", který je od roku 2010 pořádaný pod záštitou ČAUS. Letošní závod je mimo jiné pořádán i jako součást oslav 25. výročí programu Erasmus a jeho výsledky budou rovněž jedním z kritérií při výběru sportovců pro Letní světovou univerziádu 2013 v Kazani.
17.3.2012 !!!POZOR!!! Změna termínu pořádání AM v požárním sportu. Akademické mistrovství se bude se konat od 2.5. - 3.5. 2012 v Ostravě. /původní termín byl 4. - 5.5. 2012/ Veškeré informace o AM jsou na internetových stránkách pořádajícího klubu ČAATS při VŠB TU v Ostravě : www.hasicivsb.cz